marko 2014-08-20 11:00 #201 + ( 32 ) -

Pewnego razu pastuch przepędzał swoje owce z jednego pastwiska na drugie. Nagle zatrzymało się przy nim nowiutkie BMW. Kierowca, młody człowiek w garniturze za 10tys zł, pyta:
- Czy jeżeli powiem Ci ile dokładnie masz owiec w stadzie, dasz mi jedną z nich?
Owczarz popatrzał na facia, na swoje stado po czym mówi:
- Jasne, czemu nie?
Koleś z BMW wyciągnął DELL podłączonego do komórki, podłączył się do netu, wszedł na stronę NASA i za pomocą GPS dokładnie określił swoją pozycję. Podał ją do satelity, który zrobił zdjęcie w wysokiej rozdzielczości, przerzucił je do Photoshopa, przekonwertował i wysłał do Hamburga do obróbki. Po chwili dostał info, że zdjęcie jest już obrobione, dostał adres do bazy danych, połączył się z nią, zapakował dane do EXCELa, wygenerował skomplikowane regułki, wydrukował raport na 10ciu stronach swojej laserowej drukarki, oddał go owczarzowi i mówi:
- Masz w stadzie 1394 owiec.
- To prawda - powiedział owczarz - Jak przypuszczam zabierzesz teraz jedną z nich?
Po czym stał spokojnie i czekał aż koleś z BMW zabierze owcę. Tamtem zaczął się rozglądać po zwierzętach, po chwili wybrał jedno, zapakował do bagażnika swego BMW i chciał już odjechać. Tym razem odezwał się owczarz:
- A jak ja ci powiem, jaki jest Twój zawód, to oddasz mi mojego zwierzaka?
- Jasne, czemu nie?
- Jesteś konsultantem - powiedział owczarz.
- O rany, niesamowite. Jak zgadłeś?
- To bardzo proste - rzekł owczarz - Zjawiłeś się tutaj nie wzywany, żądając zapłaty za odpowiedź, którą znałem, na pytanie, którego nigdy nie zadawałem. A w dodatku gówno wiesz o mojej robocie.... i oddawaj psa!

Categories

  1. wszystkie wszystkie komentarze all (1)